Hızlı Menü

İletken Kesme  Nedir?

İletken Kesme elektrik kablolarının iletken kesme makası ile kesme işlemine verilen isimdir. İstenilen kalınlıktaki kabloda rahatlıkla kullanılabilen makaslar hem güvenliği hem de rahat kullanımı sağlamaktadır. Eydem Grup Şafak Türkiye üreticisi olarak iletken kesim makası satışını yapmaktadır. Elektrik hayatımızın her alanında büyük bir ihtiyaç haline gelmiştir. Hem işte çalışırken aydınlatma vs. hem de evimizde kullandığımız elektrik enerjisi her anımızda büyük yer tutar hale gelmiştir. Elektriğin hayatımızda ki yeri zamanla arttıkça olumlu anlamda birçok gelişmede beraberine oluşmuştur. Bu olumlu gelişmelerden sadece bir tanesi de sektörün kendi içinde ki artan ihtiyaçları dâhilinde yeni bir iş alanının oluşmasıdır. Elektrik sektörü kendi içinde geliştikçe farklı iş aletlerine ihtiyaç duyulmaya başlanmıştır. Zaman içinde artan ihtiyaçlar ile birden farklı yeni iş aleti üretilmeye başlanmıştır. Bu el aletlerinden bazıları iletken kesme amacı ile kullanıma sunulmuştur. Bu sayede iletken olan elektrik kablolarını daha güvenli bir şekilde kesme işlemi gerçekleştirilmeye başlanmıştır.

İletken Kesme Ne İçin Yapılır?

İletken kesme ile montaj ya da tamirat yapılacağı sırada kolay bir şekilde istenen elektrik kablosunun kesme işlemi gerçekleştirilir. İletken kesme işlemi için farklı el aletleri mevcuttur. Elektrik kablosunun yapısına veya izoleli olup olmamasına göre değişiklik gösterirler. Bu amaçla kullanılan iletken kesme için kullanılan el aletleri hem güvenli bir işlem hem de kullanıcıya hızlı bir işlem sunmaktadır. İzoleli, izolesiz, çelik, tel fark etmeden her türlü iletkenin kesme işlemi için makas benzeri el aletleri üretimdedir. İletkenin boyutu değiştikçe kesim işleminde kullanılacak el aletleri de değişiklik göstermektedir.  İletken Kesmek,  alüminyum ve bakır telleri iletken kesim makası yardımıyla kesmek içindir. Ayarlı ağız yapısı ile her boyuttaki kabloyu rahatlıkla kesmenize yardımcı olacaktır. Dar alanlardaki kabloları bile rahatlıkla kesebilmektedir.

 

İletken Kesme Aletleri

İletken kesme, işleminde kullanılan el aletleri farklı çeşitlerden üretilmiştir. İletkenin yapısına göre değişiklik gösteren el aletleri farklı şekillerde üreticiye sunulmuştur. İletkenin boyutu ve yapısına göre üreticiye sunulan iletken kesme el aletleri çok çeşitli olarak hizmete sunulmuştur. Bunun sebebi ise iletkenlerin tek bir tip olarak üretimde olmamasıdır. Çünkü iletkenlerin kullanım alanı birden fazladır. Çelik, tel, izoleli vb. birden farklı iletken çeşidi vardır. İzoleli olan iletkenler genelde gelen darbelere ve aşırı sıcaklık değişimine karşı daha dayanıklıdır. Tel olan iletkenler daha çok gündelik hayatta kullandığımız daha ince olan elektrik kablolarının içerisinde bulunurlar. İletken kesme, bütün kablolarda uygulanan işlemdir. Farklı türde ki kablolarda da uygulanan kablo kesme işlemi için birden fazla makas veya pense üretimde bulunmaktadır.

 

 İletken Kesme Makasları ve Diğer Ürünler

Zupper® Yqk-300 Skp Papuç Sıkma
Zupper® Jy-0650 A Mekanik Papuç Sıkma
Zupper® Tc-250 Kablo Kesme Makasları
Zupper® Cpc-50 A
Hidrolik Kablo Kesme Makasları
Hidrolik Pabuç sıkma presi
Eydem Grup
 Tesmec, Cembre, Kudos, Tork, Şafak Türkiye Bayisidir.

Zupper® Hz-45 Hidrolik Kablo Kesme Q45Mm
Zupper® Yac8 Yüzük Sıkma Penseleri
0,5-6 Mm
Zupper® YQK-300 Hidrolik
Pabuç Sıkma Pensesi

10-300 Mm²
Zupper® Jy-25150 Mekanik Skp Pabuç Sıkma
Zupper® Tc-100 Kablo Kesme Makasları

Bataryalı kablo kesimBataryalı kablo kesim makası, Bataryalı kablo makasıPabuç sıkma presi , SKP Sıkma penseleri ,SKP Pabuç sıkma penseleri  satışımız vardır.

SKP Pabuç sıkma presi, Hidrolik Pabuç sıkma,Hidrolik Pabuç sıkma pense,SKP Pabuç sıkma ürünleriyle hayatınızı kolaylaştırıyoruz.

Hidrolik SKP Sıkma penseleri,Hidrolik SKP Pabuç sıkma,Hidrolik SKP Pabuç sıkma penseleri,  elektrikçiler için vazgeçilmezdir.

İzole terminal sıkmak penseleri ürünlerimiz dayanıklı olup, 2 yıl kullanım garantisi vermekteyiz.İzole terminal sıkma presi,İletken kesme ,İletken makası,Hidrolik iletken kesme. Hidrolik iletken makasları, Hidrolik iletken kesme makası.   Hidrolik SKP Pabuç sıkma presiİzole terminal sıkma ürünlerimizi Türkiyenin her noktasına satışını yapmaktayız.


Zupper Cpc-40A Hidrolik Kablo Kesme,
Zupper Jy-06120 Mekanik Skp  Sıkma 
ürünlerimiz çok tercih edilmektedir.

Ayrıca Zupper Tc-500 Kablo Kesme Makasını ,Zupper Yyq-120 Skp Papuç Sıkma,Zupper Zc-60 A Cırcırlı Kablo Kesme Makasını  da uygun fiyata bulabilirsiniz.

Hidrolik Kablo Makası,Kablo Makası gibi geniş Zupper marka ürün yelpazesine sahiptir.

Lütfen daha fazla bilgi ve sipariş vermek için sitemizi https://www.eydemgrup.com/tr ziyaret ediniz.

© 2018. Created by Ankara Reklam Ajansı