Hızlı Menü

Hidrolik Pabuç Sıkma Pensesi İzeltaş Nedir?

Hidrolik Pabuç Sıkma Pensesi İzeltaş, güçlü sıkma mekanizması sayesinde kolay bir şekilde pabucu sıkabilir.

Elektriğin iş dalı olarak hayatımızda yer etmesi ile çalışan sayısı da zaman içinde artış göstermiştir. Artan el aleti talebi ile doğru orantılı şekilde olarak birçok küçük büyük el aleti elektrik alanı da dâhil olmak üzere hayatımızda ki yerlerini almış durumdadırlar. Kullanılan el aletleri çoğunlukla basit gibi görünen ama aşırı güç ve zaman kaybettiren durumlar için üretilen aletlerdir.

Hidrolik Pabuç Sıkma Pensesi İzeltaş Nasıl Kullanılır?

Hidrolik pabuç sıkma penseleri de bu el aletlerinden bir tanesidir. Hidrolik pabuç sıkma penseleri, kalın olan çelik elektrik kablolarında ya da daha ince olan telefon, internet, evde kullanılan bağlantı kablolarında kullanılmak üzere imal edilmiştir. Hidrolik pabuç sıkma pensesi, bağlantı sırasında elektrik kablolarının açıkta kalan uç kısmına pabuç takmak için kullanılan el aletidir.  Elektrik kabloları bir bağlantı sırasında ya da artık ama kullanılır bir kablo kesik durumda iken pabuç ile sıkılarak muhafaza edilir. Pabuçları sıkma işleminde hidrolik pabuç sıkma pensesini kullanırız. Hidrolik pabuç sıkma penseleri kolay kullanımı sayesinde sektör çalışanları için çok kullanışlı bir ürünlerdir. Kablonun ölçüsüne uygun şekilde temin edilen pabuç hidrolik pabuç sıkma pensesinin yardımı ile sıkılır. Her boyuta uyum sağlayabildikleri için hidrolik pabuç sıkma penseleri ek bir maliyet gerektirmeden aynı pense ile farklı ölçülerde kablonun sıkımını yapabilmektedirler. Hidrolik pabuç sıkma pensesinin izoleli sap kısmı ile kullanıcının güvenliğini de sağlamış olur.

 

Hidrolik Pabuç Sıkma Pensesinin Çeşitleri

Elektrik kablolarının kullanım alanı da geniştir. Durum böyle olunca elektrik kabloları birden farklı çeşitte üretilmiştir. İzoleli, izolesiz, tel, halat çeşitlerden en yaygın olanlarıdır. Bu kadar farklı çeşitte kablonun olmasının sebebi elbette kullanım alanlarının farklı olmasından kaynaklanır. İzoleli olan elektrik kabloları yangına, aşırı ısıya karşı korumalı şekildedir.  Kabloların çeşitliliği çok olunca haliyle pabuçlarında boyut olarak çeşitliliği elbette vardır. En incesinden en kalınına uygun pabuç üretilmektedir. Elektrik kablolarının sıkılmasında kullanılan pabuçlar izoleli bir dış yüzeye sahiptir. Hidrolik pabuç sıkma pensesi çoğu zaman değiştirilebilen ağız yapısına sahip olan bir ürün olarak üretime sunulmuştur.  Değiştirilebilen ağız yapısı ile hidrolik pabuç sıkma penseleri kullanıcısına farklı boyutlardaki elektrik kablolarına pabuç takma işlemi sırasında kolaylık sağlanmaktadır. Hidrolik pabuç sıkma pensesinin sap kısmı kullanıcıya hem kolay bir tutuş sağlar hem de güvenli bir şekilde pabuç sıkma işlemini gerçekleştirmekte kullanılır.

 

Hidrolik Pabuç Sıkma Pensesi İzeltaşın Kullanımı

Hidrolik pabuç sıkma pensesinin ağız kısmına elektrik kablosunun boyutuna uygun ölçüdeki ağız yerleştirilir, ardından elektrik kablosuna uygun olan pabuç ile hidrolik pabuç sıkma pensesine yerleştirilen elektrik kablosunun sıkma işlemi gerçekleşmiş olur. Kullanım şekli olarak elektrik sektöründe çalışan kişilere hem büyük kolaylık sağlar hem de güvenliklerini ön planda tutar. Sap kısmının tutuş konforu sayesinde kullanıcı hidrolik pabuç sıkma pensesiyle bu işlem dakikalar içerisinde kolaylıkla yapılabilir.  Hidrolik pabuç sıkma pensesinin kullanımı son derece kolay ve pratik bir işlemdir. Kabloya uygun ölçüde olan çene kısmı hidrolik pabuç sıkma pensesine takılır. Takılan çene yardımı ile kabloya takılan pabucun sıkma işlemi gerçekleşir. Bu işlem her hangi bir zorluk yaşanılmadan gerçekleşir. Hidrolik pabuç sıkma pensesi ergonomik tutuşu ile kullanıcıya ekstra bir zorluk çıkartmadan istenilen işlem rahatlıkla tamamlanmış olur.

Hidrolik Pabuç Sıkma Pensesi İzeltaş Çeşitleri

Elektrik kabloları montaj esnasında ya da bağlantı yapıldığı sırada bir ucu açık kalır ise hidrolik pabuç sıkma pensesi kullanılır. Kabloları soymak için ise farklı bir el aleti kullanılır. Elektrik sektöründe çalışan kişilerin işlerini rahatlıkla yapabilmeleri için üretimi yapılan çok sayıda el aleti mevcuttur. Hidrolik pabuç sıkma penseleri de bu el aletlerindendir. Kullanıcıya zamandan tasarruf sağlayan hidrolik pabuç sıkma pensesi pratik ve güvenli bir el aletidir.

 

 

 

© 2018. Created by Ankara Reklam Ajansı