Hızlı Menü

Knipex  Pabuç Sıkma Pensesi

Pabuç Sıkma Pensesi Knipex, elektrik kablolarının kesilme işleminden sonra kabloların papuçlar ile sıkılmasında yardımcı olur.  Kablo, elektrik akımı iletiminde kullanılan üzeri yalıtkan bir madde ile kaplı metalik bir iletken tel. Bir veya daha fazla tel, yalıtıcı bir maddeyle kaplanmıştır. İletkenler bakır veya alüminyumdan bir tek tel veya daha ince tellerden örülmüş, örgü tel olabilir. Aynı miktarda akımı taşıyabilmesi için alüminyum kabloların bakıra nispeten 1/2 çap daha büyük olmasını gerektirir. Dolayısıyla yer problemi olan yerlerde bakır kablo kullanılır. Alüminyum esasen fazla ağır olmayan havadaki hatlarda tercih edilir. Kabloların daha güçlü olması isteniyorsa, çelik örgülerle kuvvetlendirilir. Bunlar esas itibarıyla, ülke çapındaki yüksek gerilim hatları gibi havada yüksek geçen uzun hatlarda kullanılır. Kablodan istenilen güç, hem kendi ağırlığını hem de ek olarak, üzerinde donacak buzun veya yağacak karın ağırlığını taşımasıyla ilgilidir. Ayrıca rüzgarın sebep olacağı gerilim bu kuvvetin belirlenmesinde muhakkak hesaba katılmalıdır.

Knipex Hakkında

Knipex dünyanın en büyük profesyonel el aleti üreticisidir. 130 senelik bir geçmişe ve tecrübeye sahip olan Knipex, bütün üretimini Almanya’nın Wuppertal şehrindeki 50.000 metre karelik alanda gerçekleştirmektedir. Bir günde 60.000 adet pabuç sıkma pensesi  üretim kapasitesine sahip olan Knipex, fabrikadan çıkan istisnasız bütün ürünler üzerinde kalite kontrollerini yapmaktadır. Knipex’in ürün yelpazesi yaklaşık 1.500 adet olup, 100’den fazla ülkeye ürünlerini ihraç etmektedir. Reis Makina ile Knipex işbirliğinin temeli 20 sene önce atılmış ve her geçen gün güçlenmiştir. Reis Makina Türkiye’de, Knipex ürünlerinin satış ve pazarlamasında tek yetkili distribütördür.

Knipex Pabuç Sıkma Pensesi Özellikleri

  • Knipex Pabuç Sıkma Penseleri Ediksiyon ile sertleştirilmiş hassas kesici ağızlara sahip olması karakteristik bir kullanım ve başarılı bir sonuç sağlar.
  • Pabuç Sıkma Pensesi Kalın izole malzemeli özel dizayn edilmiş sapları tutuş gücünü maksimize eder ve rahat bir kullanım sağlamaktadır.
  • Pabuç Pensesi Yüksek kalite çelikten üretilmiştir.
  • Pabuç Sıkma Pensesi Knipexin Her özelliği ile size türevlerine nazaran büyük kolaylıklar sunar.
  • Knipex Sıkma Pensesi Hem profesyonel hem de günlük kullanımlar için birebir uygundur.

© 2018. Created by Ankara Reklam Ajansı