Hızlı Menü

Pabuç Sıkma Pensesi Ostim

Pabuç Sıkma Pensesi, kablo pabuçlarını sıkmak için kullanılan alettir. Elektriğin bulunması ile hayatımızdaki her şey daha hızlı bir şekilde yapılmaya başlandı. Elektrik sektöründe olan bu gelişme  ile farklı ve pratik olarak birçok yeni el aleti gelişti. Elektrik kablolarının bakım ve onarımı konusunda bile farklı şeyler orta çıkmıştır. Bu farklılıklardan bazıları da kullanılan el aletleri ile ilgili olmuştur. Değişen ve ilerleyen her şey gibi elektrik alanı da hem ilerlemiş durumda hem de gelişmiş durumda. Hidrolik pabuç sıkma presleri de bu el aletlerinden birisidir. Hidrolik pabuç sıkma presleri, elektrik kablolarına pabuç takmak için kullanılan bir el aletidir. Elektrik kablolarının her alanda yaygın kullanımı farklı el aletlerine de ihtiyaç duyulduğunu göstermiştir. Kablonun kesiminde, pabuç takımında, montajında birbirinden farklı el aletleri piyasada kolaylıkla bulunmaktadır. İhtiyaçtan doğan bazı durumlarda elektrik kablolarına pabuç takmak gerekebilir. Bu pabuç sıkma işleminde hidrolik pabuç sıkma preslerini kullanırız.

Pabuç Sıkma Pensesi  Ne İşe Yarar?

Hidrolik pabuç sıkma pensesiyle kesilen parça kalan elektrik kablosuna kolayca pabuç takılabilir. Farklı boyutlarda ki elektrik kablolarına uygun olur. Çünkü hidrolik pabuç sıkma presinin çene kısmı değişebilir. Değişen çene ile ekstra bir maliyet gerektirmeden farklı kablolar için aynı hidrolik pabuç sıkma preside kullanılabilir. Hidrolik pabuç sıkma presinin izoleli sapı ile güvenlik açısından bir sorun yaşanmaz. Hidrolik pabuç sıkma presi, ergonomik sapı sayesinde kullanıcıya kullanım kolaylığı sağlar.  Bu sayede kolay bir kullanım ile istenilen işlem rahatlıkla yapılabilir. Pabuçlar elektrik kablolarının kalınlık incelik durumuna göre farklılık gösterirler. Hidrolik pabuç sıkma presinin ise çene kısmı değiştirilebilir. Hidrolik pabuç sıkma presleri bu sayede ekstra bir harcama gerektirmeden pabuç sıkma işlemi yapılabilir.

Pabuç Sıkma Pensesinin  Kullanım Yerleri

Elektrik kabloları birbirinden farklı çeşitlerde olabilirler. Kullanım alanına göre farklılık gösteren elektrik kablolarına uygun pabuçlar da elbette mevcuttur. Elektrik kabloları bağlantı sırasında kesilebilir ya da dış izoleli kabuğundan sıyrılabilir. Bu gibi durumlardan artan veya kesik olan elektrik kablosunu güvenli bir şekilde saklayabilmek için pabuçlar gereklidir. Hidrolik pabuç sıkma pensesi ostim  ile de elektrik kablosuna pabuçlar takılır ve kablonun güvenli bir şekilde muhafazası sağlanmış olur.

© 2018. Created by Ankara Reklam Ajansı